Kapela w Łodzi…W OBRONIE SAMORZĄDÓW

Kapela w Łodzi…W OBRONIE SAMORZĄDÓW

W sobotę ludzie zwykle odpoczywają, ale Kapela uparła się, że będzie broniła samorządów. 11 lutego maszerowaliśmy w Warszawie („Tu wolna jest Warszawa”), zaś 18 lutego pojechaliśmy do Łodzi. Gdy Jarek Kapeludek Płuciennik zaprosił nas na tą manifestację w krótkim czasie chęć wyjazdu zgłosiła spora grupa Pomarańczowych.

– Jarek zawsze do nas przyjeżdża – mówiliśmy między sobą – KODerzy z Łodzi też są na naszych manifestacjach – przypominaliśmy. W Radomiu na przykład pojawili się w żółtych kaskach. I to dość licznie, mimo 35-stopniowego upału. Nie raz zatem dzielnie razem protestowaliśmy. Zapadła więc szybka decyzja – jedziemy!

Do Łodzi docieraliśmy grupkami, w prywatnych autach. KODzillaka na lawecie dowiózł Kapelan, bo Marek „Opiekun KODzillaka” Wilanowski tym razem, niestety nie mógł nam służyć pomocą. Podobnie, jak tydzień temu, tak i w tę sobotę KODzillak musiał być ciągnięty i pchany napędem ludzkim, ponieważ tuż przed warszawską manifestacją w melexie zepsuł się silnik i dotąd nie został naprawiony.

Uczestnicy marszu zebrali się na placu Wolności. Tutaj samorządowcy (na czele z Prezydent Łodzi i Marszałkiem) krytycznie ocenili zmiany, jakie rząd i posłowie PiS chcą wprowadzić do ordynacji wyborczej oraz dążenia PiS do ograniczenia roli samorządów terytorialnych. Po przemówieniach pochód z Kapelą na czele ruszył Piotrkowską ku siedzibie PiS.

Śpiewaliśmy „Kodę”, „Tarantelkę”, „Grandanamerę”, „Łódzką szturmóweczkę”, „Yarcę”, „Pysie w PiSie”, „NiedoBORy”, „Płynie PiS nam, płynie” oraz „Piroman Reggae”. „Dziennik Łódzki” napisał, że podczas marszu śpiewano „piosenki antyrządowe”. Cóż, każdy słyszy, co chce.

Po drodze były trzy przystanki, zorganizowane przez PO, Nowoczesną i SLD. Na scenie głównej wygłoszono końcowe wystąpienia i – na prośbę uczestników – Kapela wykonała „Czarny Walc”.

Ula Kapeludka Moszczyńska stwierdziła, że Łódź jest energetyczna, a zgromadzeni na marszu ludzie wyjątkowi. Mimo siąpiącego deszczu i przenikliwego chłodu ponownie wyraziliśmy swój sprzeciw dla psucia naszego państwa przez partię sprawująca władzę. Wykrzyczeliśmy i wybębniliśmy nasz protest. (wrc)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *